KIM JESTEŚMY

NASZ SUKCES WYNIKA Z JAKOŚCI NASZEJ PRACY , ORAZ SPOSOBU W jaki rozmawiamy z NASZYmi KLIENTami

Dlaczego kubki wielorazowe

Jakie są opcje? Kubki mogą być jednorazowe plastikowe, wielorazowe plastikowe, jednorazowe biodegradowalne bądź wielorazowe z materiałów naturalnych takich jak szkło, metal. Wybraliśmy kubki wielorazowe plastikowe ze względu na badania, które przestudiowaliśmy.

 

Zużywanie zasobów

Plastik nie jest naszym wrogiem. Przemysłu tworzyw sztucznych powstał z potrzeby znalezienia alternatywy dla ograniczonej ilości zasobów naturalnych. Zastąpienie wszystkich tworzyw sztucznych – w miarę możliwości – alternatywnymi materiałami naturalnymi, oznaczałoby prawie 3,7 razy więcej materiałów, co spowodowałoby 46% więcej wydatków na energię i 50% wzrost emisji gazów cieplarnianych plus utrata wyciętych lasów i wykopanych minerałów.
Jako alternatywę dla kubków plastikowych można rozważyć używanie kubków jednorazowych biodegradowalnych ale obie te opcje zużywają cenne zasoby na rzecz ich wyprodukowanie a pełna ilość energii zużytej na ich wytwarzanie, transport i recykling / kompostowanie nie może zostać odzyskana. Badania robione na tę okoliczność również wskazały wyższość kubków wielorazowych nad kubkami biodegradowalnymi. Są po prostu bardziej „oszczędniejsze” Przeczytaj niezależne badanie tutaj

Redukcja ilości śmieci

Połowa wyprodukowanego plastiku na całym świecie trafia do produktów, które są używane tylko raz, co powoduje ogromną ilość odpadów. Nie używamy jednorazowych naczyń w domu. Dlaczego więc mamy kulturę wyrzucania gdzie indziej?
Obecnie szacuje się że rocznie zużywa się 500 miliardów kubków jednorazowych. Nie plastik jest problemem ale jego ogromne ilości wyrzucane w postaci śmieci. W Polsce większość odpadów z tworzyw sztucznych ląduje na wysypiskach i nie jest poddanym żadnym procesom recyklingu
Obecnie nasza gospodarka jest na ogół „liniowa”. Oznacza to, że surowce są używane do wytworzenia produktu, a po jego użyciu, wyrzucane.
W gospodarce o obiegu zamkniętym producenci projektują produkty do wielokrotnego użytku. Na przykład urządzenia  są zaprojektowane w taki sposób, że są łatwiejsze do naprawy. Produkty i surowce są również ponownie wykorzystywane w największym możliwym stopniu.
Powtórne wykorzystanie jest jedyną odpowiedzią na problem ilości śmieci.

 

„Najlepsze śmieci to takie, które nigdy nie powstały”

kubki wielorazowe ponieważ:

  • oszczędzamy materiały i energię potrzebną do wytworzenia i eksploatacji kubka a ilość śmieci jest dużo mniejsza.
  • Kubki wykonane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Używane prawidłowo są praktycznie nie do zniszczenia. Mogą być zarówno myte w zmywarkach jak i używane w mikrofalówkach.
  • Bezpieczeństwo. Kubki wielorazowe znajdują zastosowane wszedzie tam, gdzie zastosowanie szkła stanowiłoby ryzyko dla bezpieczeństwa miejsca i osób.
  • Porządek na terenie imprezy. W czystym miejscu po prostu bawimy się fajniej. Poprawia się nasze poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie.

KRZYSZTOF DOBROSZEK

Założyciel i prezes zarządu

 

20 lat pracy w branży napojowej w kanale gastro-eventowym w tym większość na stanowiskach projektowo kierowniczych.
Ostatnie dwa lata prowadzi spółkę KDProjekt sp z oo. Celem było wdrożenie i realizacja procesu odzysku, segregacji i wprowadzania do ponownego użytku opakowań plastikowych.

DLACZEGO MY?

KDProjekt powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie organizatorów imprez w zakresie potrzeby ochrony środowiska
w którym żyjemy.
Naszą ideą jest produkcja i dystrybucja kubków wielokrotnego użytku i innych produktów, takich jak talerze, sztućce i kubki. Naszym celem jest oferowanie organizatorom imprez szansy na poszanowanie środowiska, unikanie niepotrzebnych pozostałości
z tworzyw sztucznych. Dlatego oferujemy naszą linię usług: od produkcji poprzez wynajm spersonalizowanych kubków po ich mycie.

Dbamy o środowisko naturalne

Nie jest już konieczne wytwarzanie tysięcy jednorazowych kubków. Dzięki KDProjekt każdy kubek może być umyty i ponownie użyty zgodnie z życzeniem. Zmniejsza to ilość naczyń potrzebnych do użycia. KDProjekt ma mobilną myjnię, w której wszystkie kubki mogą być zwracane i myte. W przypadku gdy kubek nie nadaje się do dalszego użytku, może być zwrócony aby zostać całkowicie przetworzony w procesie produkcji nowego kubka.

nasz cel

Skontaktuj się z nami

KD Projekt Sp. z o.o.
STEFANA BATOREGO 23 /7
81-365 Gdynia 

Mobile: + 48 785 879 279

Email: biuro@kdprojekt.com.pl

Formularz kontaktowy